Maltepe’nin temizlik elçileri 77 bin 170 ton evsel atık topladı

Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2022 yılının ilk yarısında Maltepe genelinde 6 Bin 206 ton moloz, 77 bin 170 ton evsel atık topladı.

Maltepe’nin sokaklarında yaşanan çöp sorununa da çözüm üreten ekipler, yer altı çöp konteyneri sayısına yenilerini eklerken, 2022 yılının ilk altı ayında yeni 48 çöp konteyneri cebi açtı.

GÜNDE 450 TON EVSEL ATIK TOPLANIYOR

Maltepe Belediyesi, 18 mahalle, 4 bulvar, 123 cadde, bin 598 sokak, ibadethane ve okullarda çalışma yürüterek, günlük 450 ton evsel atık topluyor. Müdürlük, günlük olarak evsel atıkların ve molozların toplanması, cadde, sokak, alt geçit, meydanlar ve pazar yerlerinin süpürülmesi ve yıkanması, yer altı ve yer üstü çöp konteynerlerinin yıkama, dezenfeksiyon, tamir ve bakım işlerinin yapılması, kaldırım ve yol kenarlarında bulunan otların kesilmesi, kaldırım ve duvarların boyanması, okul bahçelerinin yıkanması ve boyanması, çöp ev temizliği ve yanan evlerin temizliği gibi işlemleri gerçekleştiriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı toplama ekipleri gündüz vardiyasında 23, öğlen vardiyasında 16, gece vardiyasında 8 araçla hizmet veriyor. Bu araçlarla günde 450 ton evsel atık toplayan ekipler, ayrıca kurmuş olduğu toplu çalışma ekipleriyle, sokakları yıkıyor, cadde ve sokakları temizliyor ve semt pazarlarının temizliğini de yapıyor.

Temizlik ekipleri ayrıca ilk altı ay boyunca 22 bin 318 adet yer üstü ve 2 bin 650 adet yer altı konteynerinin de bakım ve dezenfekte işlemini, kaldırım, tretuvar ve altgeçitlerde boyama çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait ayrıca, 2 adet moloz toplama aracı, 8 adet çöp taksi aracı, 1 adet toplu çalışma aracı, 2 adet konteyner bakım onarım aracı temizlik hizmetinde kullanılıyor.

KADIN SÜPÜRGECİLERİN SAYISI ARTTIRILDI

Müdürlük, 2022 yılına 5 kadın süpürgeci ile başlarken ilerleyen aylarda sayısını 15’e çıkarttı. Yine ilk altı ayda ekipler boş arsa ve alanlarda 583 defa toplu çalışma gerçekleştirerek vatandaşlardan gelen şikâyet ve talepler üzerine çalışmalarını tamamladı.

Bir yanıt yazın