Muhtarlar sorunlarını başkana anlattı

Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda pandemi önlemleri alınarak düzenlenen toplantıya; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlar Toplantısı’nın 2021 yılı Nisan ayı oturumunda görevde 2. yılı geride bıraktıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, başta Covid-19 virüsünün neden olduğu pandemi olmak üzere pek çok olumsuzluğa karşın Kartal’da önemli hizmetler ve projeler gerçekleştirdiklerini aktardı. Covid-19 salgınında yeni bir dalga ile karşı karşıya olduklarını ve adım adım tüm zorlukları aşmaya çalıştıklarını söyledi. 3. Pik dalgasının yaşandığını belirten Başkan Yüksel, önlemler nedeniyle zorluklar olsa da hizmeti aksatmadıklarını söyledi. Havaların ısınmasıyla rutin yapılması gereken pek çok hizmet ile ilgili planlamaların yapıldığını aktaran Başkan Gökhan Yüksel, yaz dönemi gelmeden alınması gereken önlemlerle ilgili de çalıştıklarını söyledi.
Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından Kartal’daki 20 mahalleden toplantıya katılan muhtarlar da söz alarak mahallelerinin sorunlarının yanı sıra görüş ve taleplerini iletti. Toplantıda muhtarlar adına son sözü alan Kartal Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Coşar, kısa bir konuşma yaparak İçişleri Bakanlığı tarafından yerel yönetimlerle ilgili çalışma yapıldığını ve bu çerçevede yapılan toplantıya davet edildiğini söyledi. Türkiye’den farklı belediyeler ile muhtarların yanı sıra siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu toplantıda Kartal Belediyesi ile muhtarların ilişkilerini anlattığını ve her ay toplantı yaptıklarını söylediğini belirten Coşar, bu konunun büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Kartal Belediyesi’nin muhtarlara verdiği değerin ve başta maske olmak üzere ihtiyaçlarını karşılamasını ve hizmetler konusunda işbirliğinin takdir gördüğünü ve örnek olarak not edildiğini kaydeden Coşar, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.