Kartal’daki okullardan depremzedelere destek sürüyor

Konuya ilişkin Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şu açıklama yapıldı:

Deprem felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza tüm ülkemizden olduğu gibi Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan da yardımlar akmaya devam ediyor.

İlçemizde bulunan okullarımızdan yapılan kampanya ile her sınıfın ayrı ayrı hazırladığı giyim ve gıda malzemelerini kapsayan alışveriş çekleri Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Harun TÜYSÜZ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürümüz Murat YILDIZ ve Okul Müdürlerimiz vasıtasıyla Kartal Kaymakamlığı’nda düzenlenen bir etkinlikle Kartal Kaymakamımız Abdullah DEMİR’e teslim edildi.

Kartal Kaymakamımız Abdullah DEMİR yaptığı konuşmada deprem bölgelerinden gelen çok sayıda misafirlerimizi barındırdıklarını ifade ederek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarda yaptığı bu kampanya ile onlara destek olunacağını belirtti. Bu kampanyada amacın yardımların ayni olarak yapılması yerine parasal geçerliliği olan çekler halinde afetzedelere ulaştırılması olduğu belirtilen Kartal Kaymakamımız Abdullah DEMİR, oldukça sıkıntılı günler geçiren depremzedelerin gerek gıda gerekse de giyim alışverişi yapabilecekleri ifade edildi. Kampanyaların önümüzdeki Ramazan ayında da süreceği belirtilirken ilk etapta başlangıç olarak 563 adet giyim ve 260 adet ise gıda çeki Kaymakamlığımıza teslim edilmiştir dedi.