Kartal’da meydanlar bomboş

Türkiye’deki vakaların yüzde 40’ının İstanbul’da olduğu yetkililer tarafından açıklanırken en riskli ilçelerin genelde Avrupa Yakası’nda olduğu vurgulandı.

Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte, artan vakalarda göz önünde bulundurularak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonunda kısmi kapanma kararı alınarak yeni kısıtlamalar getirildi.

Bizde Haber Kartal olarak Kartal’ın işlek cadde ve sokaklarında gezerek kurallara uyulup uyulmadığı yerinde gördük.

Caddeler kımen boş

Kartal’ın en işlek caddelerinin genelde sakin olduğu gözlemlenirken, oluşan kalabalıkların ise genelde 15-20 yaş grubundaki gençlerin oluşturması dikkat çekti.

Kartal’ın en işlek noktası olan Bankalar Caddesi’nin, normal zamanlara göre bir hayli sakin olduğu gözlemlendi. Bu caddeye bağlanan ara sokaklarda da benzer görüntüler vardı. Ayrıca Kartal Meydan’ında kalabalık görüntülere rastlanmazken, insanların genelde sosyal mesafeyi koruduğu görüldü.

Yasak kararlarının açıklanmasından önce yoğunluğun çok fazla olduğu sahil şeridi ve buradaki parklarda da kalabalık görüntüler bulunmuyordu. Az sayıda vatandaşın bulunduğu bu bölgelerde de insanlar sosyal mesafeye uymaya özen gösteriyor.

Dükkanlar sinek avlıyor

Tüm yurtta olduğu gibi Kovid-19 salgınından en çok etkilenen yeme içme sektöründeki manzara Kartal’da da aynıydı. Birçok restoran ve lokantanın iş yapamadığı çalışanların yüzlerinden okunuyordu.

Sıkıntılı günler geçiren restoran ve lokanta sektörünün Ramazan’da uygulanacak kapanmayla daha da zor günler geçirecek gibi.

İşte objektiflerimize yansıyan Kartal cadde ve sokaklarından manzaralar;