Kartal’da 100’üncü yıla yakışan kutlama

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar akşam saatlerinde Kartallı Kazım Meydanı’nda düzenlenen fener arayı ile başladı. Türk bayrakları ve Atatürk posterlerini taşıyan Kartallılar, marşlar söyleyerek Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinlik alanına ulaştı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fener alayı Kartal Meydanı’na ulaştığında doruk noktasına ulaştı.

Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in en önde yer aldığı yürüyüşte Belediye Başkan yardımcıları, Meclis Üyeleri, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Dilruba Oğulcuklu ve ilçe yönetimi, birçok STK temsilcisi ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Alanda toplanan binlerce vatandaş tarafından karşılanan kortejin gelmesiyle coşku doruk noktasına ulaştı. Belediye Başkanı ve Protokol üyelerinin yerlerini almasının ardından, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Gökhan Yüksel; “Kartal’da Milli Bayramlar Coşkuyla Kutlanmaya Devam Edecektir”

Bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “30 Ağustos birlik beraberliktir, 30 Ağustos Bağımsızlığın olduğun, 30 Ağustos’ta büyük taarruzda büyük kararların alındığı bir gündür. Bu ülke kolay kurulmadı. Bu ülkeyi bize armağan eden başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos bize şunu gösteriyor. Askeri bir dehanın, bilimle, akılla sağduyuyla, Kültürle, sanatla, teknolojiyle daha da ileriye götürmek bize 30 Ağustos ruhunun vermiş olduğu bir görevdir. Kartal’da milli bayramlar coşkuyla kutlanmaya devam edecektir” dedi.

Daha sonra sahne alan Funda Arar, alanda toplanan binlerce Kartallıya doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu. Birbirinden güzel şarkılarını alandaki binlerce vatandaşla birlikte seslendiren Funda Arar, böylesi bir etkinliği gerçekleştirdiği için Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür etti. Başkan Gökhan Yüksel’in sanatçıya hediye takdiminden sonra gecenin geç saatlerine kadar program devam etti.

Bir yanıt yazın