Kartal Belediyesi’nin eğitim desteği hesaplara yatırıldı

Kartal Belediyesi’nin Üniversite Eğitim Desteği Yardımı’na başvuran Kartallı gençlerden, başvuru şartlarına uyan 665 üniversite öğrencisine verdiği eğitim desteğinin ilk ödemesi öğrencilerin hesaplarına yatırıldı.

Kasım ayında alınan başvurular neticesinde, Üniversite Eğitim Desteği Yardımı’ndan faydalanacak öğrenciler için verilen 3000 TL nakdi yardım ödemelerinin ilk ödemesi olan 1500 TL, bugün (19 Ocak Cuma) öğrencilerin hesaplarına yatırıldı.

Kartal Belediyesi’nden gelen bilgilendirme SMS’ini alan öğrenciler, TC kimlik numaralarına yatan eğitim yardımını alabilmek için en yakın Halk Bankası ATM’sini kullanarak yine bankadan gelecek kod ile eğitim yardımını çekebilecek. Eğitim yardımının ikinci taksidi daha sonra hesaplara aktarılacak.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında;

“Genç bir belediye başkanı ve sizler gibi aynı eğitim sürecini yaşamış biri olarak şunu sizinle paylaşmak isterim ki; Kartal Belediyesi olarak bizler, eğitim yolculuğunuzda her zaman yanınızda olacağız.

İçinden geçtiğimiz ekonomik koşulların zorlu sürecinde bir nebze de olsa sizlere destek vermek için bu yıl da eğitim yardımı uygulamamızı hayata geçirdik. 665 üniversiteli kardeşimiz eğitim desteğimizden faydalanıyor. Umut dolu yarınlar için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” dedi.