KARDEF Başkanı Vatandaş; “Kartal’da ses getirecek projeler yapacağız”

Kartal’da bulunan Crayzipoint Kafede düzenlenen kahvaltılı toplantıda bölge basınıyla bir araya gelen KARDEF yeni yönetimini tanıttı.

KARDEF Başkan’ı Kubilay Salih Vatandaş yaptığı konuşmasın da federasyonla ilgili bilgiler verip yeni dönem de neler yapacakları hakkın da bilgiler verdi.

Federasyonla ilgili bilgiler veren Kubilay Salih Vatandaş, önceki Başkan Mehmet Çetinkaya’nın sağlık nedenleri ile devrettiği Başkanlık görevine kendisinin seçildiğini ve bünyelerinde bulunan 11 dernekle yollarına devam edeceklerini söyledi.

Kubilay Salih Vatandaş hazırlamış olduğu konuşma metnin de Federasyona bağlı 11 dernekle beraber ileriki günler de Kartal halkının da faydalanacağı birçok proje gerçekleştireceklerine de değindi.

Kartal’da 600’ün üzerin de dernek olduğunu ve bunların iki yüz küsür tanesinin aktif olduğunu diğerlerinin dernek görüntüsü altında kahvehane ve lokal mantığıyla çalıştığını söyledi.

Aktif görünen ikiyüz küsür derneğin de seksen tanesinin cami derneği olduğunu diğerlerinin çoğunun da memleket dernekleri olduğunu, bir ilin en az on derneği olduğunu ve bu kadar derneğin fazla olduğunu dile getirdi.

Her derneğin kendince ayrı ayrı proje yapmaya çalıştıklarını ve bunun da bazen karışıklıklara yol açtığını dile getiren Vatandaş; “Biz federasyon olarak Dernekçiliği amacına uygun yapan derneklerle bir araya gelip birlikte büyük projeler yapmayı hedefliyoruz” dedi.

İleriki günler de öncelikle Kartal’da ses getirecek projeler yapacaklarını Kartal Belediyesi ile ortaklaşa Kartal halkını memnun edecek işlerle sahaya çıkacaklarını söyleyen Kubilay Salih Vatandaş konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.