İYİ Parti Kartal’da Yarış Hızlandı

İYİ Parti Kartal İlçe Teşkilatı’nın 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacak ilçe kongresi için başkan adayları çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde aday olduğunu açıklayan Eren Soylu, parti delegeleri ile yemekli toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya coşkulu bir şekilde giren Eren Soylu yaptığı konuşmada, Kartal’da birleştirici güç olmak istediğini vurguladı. Soylu delegelere hitaben yaptığı konuşmada ilçe başkanlığı için aday olan İbrahim Yıldırım Ateş’i eleştirdi.

Kartal’daki yaşanan seçim sürecini Parti Başkanı Meral Akşener’in yaşadığı süreçle aynı olduğunu vurgulayan Soylu; “Benim başkanlıkta gözüm yok. Ben derdimi anlatmak istiyorum. Benim yaşadıklarım Meral başkanımın yaşadığını sürecin aynısı. Ben Kartal’da İYİ Partililerin tek sorunu tek adam rejimi. Partide bir şeyler yanlış gidiyorsa buna dur demek lazım. Ben koltuk derdinde değilim. Benim amacım Kartal’daki İYİlerin sesini duyurmak. Benim derdim partimizi ileriye götürmek” dedi.

Soylu konuşmasının devamında başkan seçildikten sonra neler yapılacaklarına ilişkin projelerini anlattı. Konuşmasını coşkulu bir şekilde tamamlayan Soylu daha sonra bütün masaları gezerek delegelerle tek tek ilgilendi.