‘Güldüren Cabize’ Adlı Tiyatro Oyunu, İzleyenleri Kahkahaya Boğdu

Kartal Belediyesi’nin Kasım ayı kültür sanat programı kapsamında izleyici ile buluşan etkinliği, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oyuna, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen; Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi ve çok sayıda tiyatro sever katıldı.

İki perde olarak, yaklaşık 120 dakika süren oyun, sahnelendiği salonda adeta kahkaha tufanı estirdi.

Gecenin sonunda, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi, oyunculara çiçek takdim ederek; “Kartal Belediyesi olarak, bu sene de tüm tiyatro severleri birbirinden güzel oyunlarla buluşturmaya devam ediyoruz. İki değerli oyuncumuza ve siz değerli komşularımıza bizleri yalnız bırakmadığınız için sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

21’inci Yüzyılın Evlilik Hayatına, Komediden Bakış

Ünlü tiyatro oyuncuları, Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı tarafından kaleme alınan oyunda, çağımızın evlilik hayatı ve yanlışları komedi penceresinden ele alınıyor.

‘Güldüren Cazibe’ adlı oyunun konusu ise özetle şöyle;

Muhasebeci İrfan’ın 20 yıldır evli olduğu karısı Serpil ile yaşadığı huzurlu hayatı, muhasebe işlerine baktığı Cazibe adındaki zengin ve dul bir kadının kendisine bağlanmasıyla gerilimli bir hal alır. İrfan, Cazibe’nin erotomani hastası olduğunu bilmediğinden bu psikopatça aşkına anlam veremez ve iş arkadaşı Tayfun’dan yardım ister. Ancak kadının cesaretli hamleleri Serpil’le tanışmaya ve üst kata taşınmaya kadar varınca bu kadından kurtulmasının şart olduğuna karar verir. İrfan’ın yaşadığı çıkmaz, evlilik hayatını etkileyecek boyuta geldiğinde, kendisini çok daha zorlu olaylar beklemektedir.