Gökhan Yüksel; “Bizler var olduğu sürece Cumhuriyetin ışığı hiç sönmeyecek”

Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümü kutlamaları ilk olarak gündüz saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Meydan Parkı ve Kartallı Kazım Meydanı’nda gerçekleştirilen çocuk etkinlikleri ile başladı. Parkları dolduran onlarca çocuk gün boyunca gönüllerince eğlendi. Parkları ziyaret eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, çocukların mutluluklarına ortak oldu.

Yüzlerce Kartallı Meşalelerle Yürüdü
Akşam saatlerinde Kartallı Kazım Meydanı’na toplanan yüzlerce Kartallı coşkulu bir şekilde Fener Alayı eşliğinde Kartal Meydanı’na kadar yürüdüler. Türk Bayrakları ve marşlar eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Dilruba Oğulcuklu, DEVA Partisi Kartal İlçe Başkanı İltan Ekmekçioğlu, Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekim, Gelecek Parti Kartal İlçe Başkanı, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Meşalelerle Kartal Meydanı’na gelindiğinde coşku doruk noktasına ulaştı. Meydanı dolduran yüzlerce Kartallı vatandaş hep bir ağızdan 10. Yıl marşını okudular. Daha sonra kürsüye çıkan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Cumhuriyetin 99. Yılını Kartal’da kutlamanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Yüksel yaptığı konuşmada; “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bizler var olduğu sürece Cumhuriyetin ışığı hiç sönmeyecek. Atatürk ilke ve inkılapları bize bunu öğretti. Cumhuriyet kolay olanı değil, doğru olanı yapmaktır, Cumhuriyet birilerinin değil herkesin mutluluğudur. Cumhuriyet zorbaların dediğini değil, zorda olanların dediğini yapar. Cumhuriyetin ilkelerine sarılmalıyız. Başta Mustafa kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını minnetle, şükranla anıyorum. Cumhuriyetin bize sunduğu imkanlarını çok iyi kavramalıyız. Atatürk ilke ve inkılaplarının bize açtığı yolda gösterdiği hedefe hep birlikte yürümeliyiz” dedi.

Yüksel’in konuşmasının ardından sahneye çıkan sanatçı Oğuzhan Koç, alanı dolduran yüzlerce Kartallıya söylediği şarkılarla coşkulu bir gece yaşattı.