CHP Kartal İlçe Başkanı Argunşah; “Esnaf çok dertli ama çözümü CHP’de”

İlk olarak Yakacık Çarşı ve Yeni Mahalle’den başlayan çalışmaların bugün de devam etti. Esnaf ziyaretlerini İlçe Başkanı Efendi Argunşah başta olmak üzere, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri, Mahalle Birimleri, Kartal Belediyesi CHP’li meclis üyeleri katıldı.

Sabah başlayan ziyaretler kapsamında esnaflar tek tek gezilerek sorunlar dinlendi. Gezilen esnafların ortak sıkıntısı ise son zamanlarda yükselen döviz kurundan dolayı artan maliyetler, enerji faturalarının yüksek olması, dövizin düşmesine rağmen ürün fiyatlarının indirilmemesi oldu. Vatandaşları dinleyen İlçe Başkanı Efendi Argunşah ise, bütün sıkıntıların CHP iktidarında sona ereceğini belirtti. Argunşah, sıkıntı içinde olduklarını belirten esnafa, CHP’nin bu sıkıntılı süreçte, esnafın kirasının devlet tarafından karşılanmasını, esnaf bankasının kurulması, stopaj vergisinden muaf tutulmasını, çekilen kredilerinin faizlerinin silinmesini gerektiğini belirterek, “Biz iktidar olduğumuzda bütün bunları hayata geçireceğiz. Bunun için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizim gidecek başka ülkemiz yok. Bunun için kendi içimizde kenetlenmeliyiz” dedi.

Argunşah; Sorunların İlacı CHP’de
Esnaf ziyaretlerinin bütün mahallelerini kapsadığını belirten İlçe Başkanı Argunşah, Haber Kartal’a yaptığı açıklamada ise; “Esnafımız çok zor durumda. Aldığı ürünü sattığı zaman tekrar yerine koyamıyor. Bunun dışında piyasalarda yaşanan belirsizlikte esnafı tedirgin etmekte. Birçok esnafımız 100 liraya aldığı ürünü şimdi 60 liraya satmak durumunda kalıyor. Birçok esnafımız batmak üzere olduğunu, dükkanını kapatma düşüncesinde olduğunu bizlere anlatıyor. Ayrıca esnafımız kiradan, stopajdan, enerji fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi. Esnafımızın ciddi bir güven ortamına ihtiyacı var. Genel başkanımızın da belirtiği gibi bu kara kış çok zor geçecek gibi. Tabi biz bu sıkıntıları dinlerken çözüm önerilerimizi de kendilerine anlatıyoruz. Genel başkanımız başta olmak üzere partimizin tüm birimleri bu konularla yakından ilgilenmektedirler. Bütün bu sorunların tek reçetesi CHP iktidarıdır” dedi.

Çalışmalar kapsamında esnaf ve vatandaşların kendilerine büyük bir ilgi ve alaka gösterildiğini belirten Argunşah; “Gittiğimiz her yerde çok iyi karşılandık. Belirli bir sıkıntı yaşamadık. Seçim ortamı olmamasına rağmen böyle ziyaretler gerçekleştirmemizden çok memnun kalıyorlar. Biz saha çalışmalarımıza çok önceden başladık. Bütün mahallelerimizi gezip esnafımızı dinleyip, herkese dokunmak istiyoruz. İnsanlarımızın dertlerini dinlemek istiyoruz. İnsanlarımız zor durumda. Ama umutsuz değiliz. Bütün bu sorunların ilacı CHP’dir. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Bu ülkenin insanları bu çözümü birlikte yaratacaktır” ifadelerini kullandı.

CHP heyetinin esnaf ziyaretleri bütün Kartal’ın tüm mahallelerini kapsayacak şekilde devam edecek.