CHP Kartal Gençliği Ankara Garında yaşamını yitirenleri andı

Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilen anma programına CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanlarından Düzgün Çapar, Erdal Kıskanç, Kent Kültürü ve Demokrasi Derneği Başkanı Metin Ağırman, CHP Mahalle birim üyeleri ve partili gençler katıldı.

Efendi Argunşah; “Biz Kazanacağız”
Ankara Gar’ında yaşamını yitiren 103 vatandaşın demokrasi ve özgürlük şehidi olduğunun vurgulayan CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah yaptığı konuşmada; “10 Ekim 2015 yılında, demokrasi ve özgürlük adına 103 arkadaşımız yaşamlarını yitirdi. Bu arkadaşlarımız demokrasi şehididir. Bu yurttaşlarımız emek için, sevgi, kardeşlik ve Türkiye’de bir daha karanlık olaylar yaşanmasın diye ordalardı. Bu arkadaşlarımız önlerinde saygıyla eğiliyorum. Orada partimizden gençlerimizi de kaybettik. Yakın zamanda seçim olacak. Bu seçimlerde demokrasi kazanacaktır. Kimsenin endişesi olmasın. Biz 103 vatandaşımızı daima yaşatacağız. Çünkü onlar demokrasi şehididir. Hiç kimsenin korkuya kapılmasına gerek yok. AK Parti iktidarı bu ülkede korku tüneli yarattı. Ama korkmayacağız mücadeleye devam edeceğiz ve biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Kartal Gençlik Kolları Başkanı Erdem Kara tarafından okunan basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi;

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra ülkemizde egemen hale getirilmeye çalışılan korku ve şiddet ikliminin en büyük adımı Ankara’da gerçekleştirilen saldırıyla atıldı. Bu saldırının sonrasında yani 7 senedir ülkemiz bu korku, baskı ve şiddet iklimiyle yönetilmekte; muhalif her ses, her hareket hapis, şiddet, ölümle bastırılmaya çalışılmaktadır.

10 Ekim 2015 sabahında Ankara Gar’ı önünde tek istekleri barış olan 10 binlerce vatandaş toplandı. AK Parti’nin yarattığı o karanlık dönemde hepimize umut veren bu coşkulu birliktelik saat 10’u 4 geçe birbiri ardına patlayan iki bomba ile kana bulandı.

O dönem iktidar tarafından “öfkeli, zararsız gençler” ve ya ‘’ IŞİD bize kötülük yapmaz’’ olarak tanımlanan IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen bu kanlı saldırı sonucunda 103 arkadaşımız hayatını yitirdi. 500’e yakın arkadaşımız yaralandı.

Bu kanlı katliam 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra yani AKP’nin tek başına iktidar olamadığı ilk seçimden sonra, kasım seçimlerine 20 gün kala, doğrudan seçim sonuçlarına etki eden ve ülkeyi kaosa götürülmesi planlanan bir eylemdi.

Belki 7 senedir ülkemizde bu bombalar patlamıyor olsa da ülkeyi kaosa ve kana bulayacak girişimlerini şimdiden görüyor ve iktidarı uyarıyoruz. Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimine girdiğimiz bu dönemde Mersin’de yaşanan patlama olayını masum bulmuyoruz.

Terör örgütleriyle, mafyalarla, katillerle kol kola gezen iktidarın bu olayı bizim üstümüze yıkmaya çalışmasına sadece gülüyoruz ve iktidarı söylüyoruz! Ne yaparsanız yapın bir daha o korku ve şiddet iklimini sürdüremeyeceksiniz, başaramayacaksınız ve iktidarı kaybedeceksiniz!

Biz Cumhuriyetin gençleri, Artık bu meydanların kanlı meydanlar olmasına izin vermeyeceğiz.

Bilinmelidir ki, insanlığa karşı işlenen bu suçların faillerini gizleyenler, bu suçların ortağıdır.

İktidarını korumak için toplumu kaos ve şiddet sarmalına sürükleyenleri asla unutmayacağız.

Kardeşlerimizin, abilerimizin ablalarımızın, hayatlarından bizlerin acılarından oy devşirenleri asla affetmeyeceğiz..

Arkadaşlarımıza olan hasretimiz, her geçen gün daha da büyüyor.

Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Erdem Kara’nın yaptığı basın açıklamasından sonra partililer tarafından yaşamını yitirenler için siyah balonlar gökyüzüne bırakıldı.