CHP 99 YAŞINDA. Efendi Argunşah; “Umutsuzluğa yer yok!”

Kartal Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Kartal İlçe sekreteri Mert Polat, Kartal Belediye Başkan Vekili M. Oktay Aksu, CHP Kartal Belediyesi Meclisi Gurup Başkan Vekili Gülay Boyraz, CHP Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Şengül Tarhan, Kartal Belediyesi Başkan yardımcısı İmam Aydın, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Başkan yardımcılarından Ali Apaydın, Kartal Belediyesi Meclis Başkanı Özlem Bulut, CHP Kartal Belediyesi meclis üyeleri, Kent Kültürü ve Derneği Başkanı Metin Ağırman ve çok sayıda CHP’li vatandaş katıldı.

Kutlama programı Atatürk ve şehitlerin için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra geçmiş dönemlerde CHP’ de Kartal ilçe başkanlığı görevi yapmış olan Bahtiyar Kuru, Yüksel Çiftçi, Kamer Gök, Erdal Kıskanç, Efendi Argunşah ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’inde katılımıyla meşaleler yakıldı.

Kutlama programında partililere seslenen İlçe Başkanı Efendi Argunşah, CHP’nin köklü geçmişine vurgu yaptı. Argunşah yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir.

Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir.

Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır.
Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız.

Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir.

CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz.

Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız.

Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir” dedi

CHP’nin 99. Yılı kutlamaları çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Bir yanıt yazın