Başkan Gökhan Yüksel’den yerel basına samimi açıklamalar

Yakacık Bayram Demirkol Tesisleri’nde ki Satürn Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltı programına Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler ve bölgede faaliyet gösteren çok sayıda gazeteci katıldı.

Kartal’da yapılan ve yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Başkan Yüksel, gazetecilerin sorularına samimi açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle bu tür toplantıları çok fazla yapamadıklarını vurgulayan Yüksel, bundan sonraki daha sık bir araya geleceklerini belirtti.

Kartal’da insanların ve özellikle çocukların yüzlerinin gülmesi için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Yüksel, “Benim için çocukların mutluluğu, insanların yüzlerindeki gülümseme her şeyin ötesinde. Benden sonra benim için ‘iyi bir insandı’ denilmesi en büyük hizmettir” dedi. Kısa bir bilgilendirme yapan Başkan Yüksel, daha sonra gazetecilerin soru ve önerilerine tek tek cevapladı.

Yapılmakta olan ve yapılması planlanan birçok projenin, ülkenin olumsuz ekonomik koşullarından etkilendiğini vurgulayan Yüksel; “Bütün yaşanan bu maliyet artışlarına rağmen, önceliklerimizi değiştirerek Kartallı komşularımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımızı aksatmadan sürdürmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Tesislerin Sayısını Arttıracağız
Sosyal tesislerin önemine vurgu yapan Yüksel; “Artan fiyatlar nedeniyle insanlarımız artık dışarda ailesiyle oturacak, birlikte vakit geçirecek yerler bulmakta zorlanmaktadır. Belediyemize ait olan bu sosyal tesislerimiz, daha uygun fiyatlarla komşularımızın güzel vakit geçirmesini sağlıyoruz. Bu tesislerimize insanlarımızın ilgisi bir hayli yoğun. Buna benzer sosyal tesislerimizin sayısını arttırarak, komşularımıza daha temiz, daha ekonomik bir ortamda güzel zaman geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin durumu
Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin bakıma alınmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Yüksel; “Bu kültür merkezi Kartal için manevi değeri olan bir yerdir. Tarihi geçmişi olan bu kültür merkezinin, caddede yapılan çalışmalar sonucunda kimi riskler taşıdığı tespit edildi. Şu an ise arkadaşlarımız titizlikle bir çalışma yaparak en uygun projeyi yapmaktadır. Burası mevcut durumu korunarak mı faaliyet göstermeli, güçlendirilerek tadilat çalışması yapılmalı yoksa yeniden mi yapılması konusunda ekiplerimiz titiz bir çalışma içerisinde. Burasının tarihi geçmişini de göz önünde bulundurarak en iyi şekilde tekrar Kartallı komşularımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Kapalı Spor Tesisi Müjdesi
Kartal’daki tüm sportif faaliyetleri destek verdiklerini de vurgulayan Yüksel, yaz aylarıyla birlikte yaz spor okullarını devreye soktuklarını vurguladı. Yüksel ayrıca Soğanlık Orta Mahalle’de kapalı bir spor kompleksinin yapılacağı müjdesini de verdi. Bu merkezde birçok sportif faaliyetin gerçekleştirileceğinin altını çizen Yüksel; “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sportif faaliyetlere öncelik tanıyacağız” ifadelerini kullandı.

Kartal’da Meydan Düzenlemesi
Kartal’da yapılmakta olan Neyzen Tevfik Meydanı Yenileme Projesi ve Hürriyet Caddesi’nde ki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Yüksel, demiryolunun geçtiği bölgenin alt kısımlarıyla ilgili olarak TCDD yolları yetkilileri ile sürekli diyalog içinde olduklarını vurguladı. Yüksel; “Terin yolunun alt kısmında bulunan kimi noktalarda TCDD yolları yetkilileriyle ilgili sıkıntılı süreçler yaşanmıştır. Biz süreci diyalog süreci içerisinde tamamlamayı hedeflemekteyiz. Amacımız Kartallı komşularımıza güzel, yaşanabilir bir alan yaratmak. Bununla ilgili olarak özellikle AK Partili meclis üyelerimizin sürece olumlu destek vermesini istedik. Kimi noktalarda bu desteği aldık. Bundan sonrada diyaloğumuzu kesmeden, süreci olumlu bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Aydos Orman Yolu’na açıklık getirdi
Son dönemlerde tartışmalara neden olan Aydos Orman Yolu’nun durumuna da açıklık getiren Yüksel; “Pendik sınırları içerisinde kalan bölümde yapılan yolu olumlu karşılıyorum. Ancak Kartal sınırları içerisinde kalan bölümde çok sayıda yapılaşmanın olmasından dolayı süreç çok kolay işlemiyor. Bizim sınırlarımız içerisindeki bölümde çok sayıda mülk sahibi bulunmaktadır. Bu nedenle kamulaştırma süreci ve yolun bağlanacağı bölümlerle ilgili süreci sağlıklı bir şekilde yürütmeyi planlıyoruz. Sadece asfalt dökmek olsa bizim için çok basit bir işlemdir. Burayla ilgili bir planmamamız tabiki var ama bu çok hızlı işleyen bir süreç değil. Bugünkü koşullarda iki şeritli bir yol yapmak mümkün değil, ama burayla ilgili yolun biraz daha kullanışlı hale getirilmesi için kimi düzenlemeler yapılacaktır” dedi.

Tekrar Aday Olacak Mı?
Yaklaşan seçimler öncesinde milletvekilliği veya belediye başkanlağı adaylığıyla gili yöneltilen bir soruya başkan Yüksel; “Bu konuyu hiç düşünmedim. O yüzden bir şey söylüyemiyeceğim” dedi.