Bakan Kurum: Kartal’da hiç kimse riskli evlerde yaşamayacak

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı tarafından Aydos Düğün Salonu’ndaki ‘Doğulu ve Güneydoğulu Vatandaşlar ile Kahvaltı Programı’na İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu ve Yönetim kurulu Üyeleri, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları, Kartal Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adaylarının yaptığı konuşmalar ile başladı. Daha sonra programa katılan Bakan Kurum, masaları tek tek dolaşarak katılımcılarla sohbet etti, taleplerini dinledi. Çocuklarla yakından ilgilenen Kurum, onlara oyuncak hediye etti. Vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektiren Kurum, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

NİMET GÜNDOĞDU; “BU SEÇİM KUTLU YÜRÜYÜŞÜ MENZİLE ULAŞTIRMA SEÇİMİDİR”

Kahvaltı programında ilk konuşmayı İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu gerçekleştirdi. Bakan Kurum’un Kartal’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Gündoğdu; “Siz dostlarımla bir arada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayım. Her seçim çok önemlidir. Ancak 14 Mayıs seçimi ülkemizin geleceği için çok daha önemlidir. Bu seçim çıktığımız kutlu yürüyüşümüzün menzile ulaştırma seçimidir. 21 yıldır milletinin refahı için durmadan çalışan Cumhurbaşkanımızın yeni Türkiye mührünü vuracağı bir seçimin arifesindeyiz. Tüm algı operasyonlarına rağmen, 21 yıldır olduğu gibi hiçbir bölgesel ayrımı yapmadan Türkiye’yi büyütmeye, ayrıştırmadan yarınlarda buluşturmaya kararlıyız. Bu kutlu yürüyüşümüzde aramızda bulunan tüm Doğu ve Güneydoğulu hemşerilerimizin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bize yol arkadaşlığı edeceğine imancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM; “KARTAL’DA TEK BİR MÜLKİYET PROBLEMİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Daha sonra söz alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Kartal’ın tüm mülkiyet sorunlarını çözerek, yeniden inşa edeceklerini vurguladı.

Bakan Kurum konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

Memleket hasretiyle, gurbet hasretiyle, sıla hasretiyle kavrulan her bir kardeşimle, medeniyetimizin baş şehri İstanbul’da, bu güzel İstanbul sabahında buluşmaktan bahtiyarım, onurluyum, gururluyum. 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen büyük bir deprem yaşadık. Sizlerin de dünyada eşi benzeri görülmemiş bu depremde şehit olan, yaralanmış akrabaları vardır. Buradaki Diyarbakırlı kardeşlerimizin memleketi de depremden yoğun olarak etkilendi. Deprem 11 şehri sarstı ama acısını Türkiye hissetti. 50 bin 400 canımızı toprağa verdik. Allah kardeşlerimize rahmet etsin.

KARTAL’DA TEK BİR MÜLKİYET PROBLEMİ BIRAKMAYACAĞIZ

Bakan Kurum, “Bugün Kartal’da bir yandan Orhantepe’de 100’lerce konutu yükseltirken diğer yandan Yunus Mahallesi’nde dönüşümü başlatıyoruz. Bir yandan Çavuşoğlu Sanayi Sitesi’ni yeni yerine taşırken öte yandan kordon boyunda riskli alanda harıl harıl çalışıyoruz. Bir yandan Uğur Mumcu’da sağlıksız yapı bırakmıyor, Yenimahalle ve Cevizli’de, Yakacık ve Hürriyet’te mülkiyet problemlerini çözerek vatandaşlarımıza tapularını teslim ediyoruz. Kartal’da tek bir mülkiyet problemi bırakmayacağız. Tapusuna kavuşmayan tek bir Kartallı kalmayacak. Kartal’da hiç kimse riskli evlerde yaşamayacak, hepimiz yeni yuvalarımıza kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

“11 İLİMİZDE HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ”

Bakan Kurum, “Hamdolsun bugün sahada, 11 ilimizde 125 bin konutumuzun inşası için mimarlarımız, mühendislerimiz işçi, emekçi kardeşlerimizle harıl harıl çalışıyoruz. Hatta sayın cumhurbaşkanımızla birlikte ilk konutlarımızı afetten 80 gün sonra teslim ettik. Bu nedir biliyor musunuz kardeşlerim? Bu Diyarbakır Sur’u ihya eden liderimizin vizyonudur. Bu Mardin Nusaybin’i baştan aşağı yenileyen genel başkanımızın gücüdür. Kars’ı, Ağrı’yı, Siirt’i, Bitlis’i dev eserlerle süsleyen; Türkiye’ye 21 yılda çağ atlatan, ülkemizi küresel güç yapan sayın cumhurbaşkanımızın cesaretidir, iradesidir, vizyonudur, gücüdür” ifadelerini kullandı.

YARISI BİZDEN KAMPANYASINDA BAŞVURU SAYISI 73 BİNE ULAŞTI

Yarısı Bizden Kampanyası’na son başvuru rakamlarını açıklayan Bakan Kurum, “Bugün itibariyle İstanbul’umuzda 410 bin bağımsız bölüm için şimdiden yapılan toplam başvuru sayısı 73 bine ulaştı. Kartal’ımızda başvuru sayımız da şimdiden 4 bine yükselmiş durumda. Her bağımsız bölümde 4 vatandaşımızın oturduğunu hesap edersek, 1 milyon 600 bin kardeşimizin yeni yuvası için adım attığını görüyoruz. İnşallah hep birlikte, sizlerle beraber 1 ay içinde 1 buçuk milyon konutluk başvuru alacak; evlerimizi süratle tamamlayacağız. Bunu sizlerle birlikte yapacağız” dedi.

Program, katılımcılarla fotoğraf çekimiyle sona erdi.