AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Uğur Muncu Mahalle Sakinlerini Bilgilendirdi

Uğur Mumcu Mahallesi sakinlerinin, site yöneticilerinin, STK başkanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, yoğun ilgi ve katılımdan dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti. Taşyürek konuşmasında; “Uğur Mumcu Mahallesinde uzun yıllardır beklenen İmar ve Kentsel Dönüşüm meselesinin çözümünde önemli bir aşama tamamlandı. Gecekondu Önleme Bölgesi olarak planlanmış Mahallenin Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın oluru ile hazırlanan İmar Plan Notları Meclis Üyelerimizin büyük gayretleriyle Kartal Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi” İfadelerini kullandı. Ebubekir Taşyürek sürece emeği geçen meclis üyelerine ve Çevre Şehircilik Bakanlığı yetkililerine özellikle teşekkür etti.

Programa konuşmacı olarak katılan; Kartal Belediyesi Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Muhammer Bektaş, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi İmar Komisyonu Üyesi inşaat Mühendisi Nizamettin Altıntaş ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Planlama Müdürü Şehir Plancısı Hamza Çakan’ın ayrı ayrı sunumlarının ardından soru cevap bölümünde geçildi.

Daha sonra sürece ilişkin mahalle sakinlerinin her türlü görüş, katkı ve soruları sunum yapanlarca ayrı ayrı ve tek tek cevaplandırıldı.

Toplantının sonunda yeniden söz alan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, programa katılan mahalle sakinlerine, sunum yapan ve soruları içtenlikle cevaplayan TOKi İstanbul Planlama Müdürü ve Meclis Üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederek “Uğur Mumcu Mahalleli komşularımızın böyle bir bilgilendirmeye ihtiyacının olduğunu bu toplantıyla bir kez daha gördük. Bizler iyi ve kötü günde bütün Kartallı komşularımızın olduğu gibi Uğurmumcu Mahallesi sakini komşularımızın da yanında olacağız. Komşularımızın bu süreçle ilgili doğru bilgiye ihtiyacının olduğunu bir kez daha gördük. Çevre Şehircilik Bakanlığımızla görüşüp Mahallemizde bir danışma ofisinin açılması gerektiğini bildireceğiz” dedi.

Uğur Mumcu Mahallesi sakinlerinin konuya ilişkin diğer sorularına cevap almak alma amacıyla toplantı sonrasında da başkanın ve konuşmacıların etrafında toplandıkları görüldü.