‘En uzun gece’ koşusu büyük ilgi gördü

Çekmeköy Belediyesi’nin destekleri ile Uzunetap tarafından 2013 yılında ilki gerçekleştirilen ‘En Uzun Gece – Koş ya da Pedalla’ (Longest Night/Run or Ride) bir kez daha Çekmeköy, Taşdelen Ormanlarında start aldı. Koşu ve bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşen yarışta; koşu 8K, koşu 20K, ultra maraton 45K ve bisiklet 30 olmak üzere 4 ayrı kategoride kıyasıya mücadele yaşandı. Sporcular birbirleriyle olduğu kadar zorlu parkur ve soğuk havayla da mücadele etti.

Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara başarı madalyası verilirken dereceye girenler ise ödüllerini İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar ve Çekmeköy İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Damla Doğru Yalçın ‘dan aldır.

Yarış öncesi ve sonrası start alanında kurulan sahnede düzenlenen çeşitli etkinliklerle gece 02:00’ye kadar programda heyecan hep üst seviyedeydi. Bando takımı ile ısınma hareketleri gerçekleştiren sporculara, alanda kurulan sobaların başında Çekmeköy Belediyesi tarafından çay ve çorba ikram edildi.

Karanlık ormanda başlarına ve ayak bileklerine taktıkları ışıklarla yollarını bulmaya çalışan yarışmacılara her 100 metrede bir asılan fosforlu bezler yön gösterdi.