En Beğenilen Belediye Başkanı Anketinde Dikkat Çeken Kartal Detayı

SONAR araştırma şirketi tarafından yapılan ankette İktidar ve muhalefet belediye başkanlarını seçmene sordu. Yapılan çalışma sonucunda Büyükşehir ve ilçe belediyelerde en beğenilen belediye başkanlarını yayınladı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Birinci
Anket sonucunda İstanbul’un ilçelerinde CHP’li belediye başkanları arasında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yüzde 59,8 birinci oldu.

Yüksel’i 56,3 ile Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 55,1 ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, 53,4 ile Esenyurt Belediye Başkanı Deniz Bozkurt, 51,2 ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç takip etti.
Ayrıca yine İstanbul’un ilçelerinde AK Partili belediye başkanları sıralamasında yüzde 66,3 ile Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu birinci oldu. Göksu’yu yüzde 63,2 ile Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, yüzde yüzde 61,4 ile Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yüzde 60,3 ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen.

Çerçioğlu, Büyükşehirlerde Birinci oldu
Anketin Büyükşehir sıralamasında ise CHP’li belediye başkanlarından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yüzde 60,2 ile birinci oldu.
Çerçioğlu’nu yüzde 52,4 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu izlerken üçüncü sırayı yüzde 51,6 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş aldı.
Ankette dördüncü sırayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.

Mehmet Sekmen AK Parti’nin birincisi
Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye genelinde en beğenilen AK Partili büyükşehir belediye başkanı yüzde 55,7 ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen olurken, yüzde 54,2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ikinci oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 50,4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 49,1 ile 4. sıraya yerleşti.

Bir yanıt yazın