Büyükada’da esrar operasyonu

Büyükada’da düzenlenen operasyonda 15 kök hint keneviri, 1 kilogram 652 gram esrar ele geçirildi. Operasyonda yakalanan şüpheli M.K. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Büyükada’da skandal görüntüler

Büyükada’da kulakları kesilmiş köpeklerin dövüştürüldüğü görüntüler ortaya çıktı. Paylaşılan görüntülerle ilgili inceleme başlatan ekipler, köpekleri ormanda ağaçlara bağlı halde buldu. Olayla ilgili bir kişi hakkında cezai işlem uygulandı.

Lodos Büyükada’yı yıktı geçti

İstanbul’da etkili olan lodosla oluşan dev dalgalar vapur iskelesi ile çevredeki restoranlara zarar verdi. Dev dalgalar sahildeki kaldırım taşlarını bile söktü. Dev dalgaların gelişi, iş yerlerine verdiği zarar ve çalışanların yaşadığı korku güvenlik kamerasına yansıdı.

Büyükada’da büyük temizlik

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yılında Sabancı Holding ve ÇEVKO Vakfı iş birliğiyle düzenlenen “Sabancı Cumhuriyet Seferberliği” etkinliği kapsamında Büyükada’da 400 kişinin katılımıyla çevre temizliği gerçekleştirildi.

Büyükada’da tahliye gerilimi

Büyükada’da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi’ndeki TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği’nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı.

Adalar’da yasak başladı

Adalar ilçesinde bugünden itibaren akülü araç kullanımı yasaklandı. Engelliler için özel tahsis edilmiş, manuel ya da elektrikli araçlar bu yönerge kapsamı dışında tutulurken, Büyükada’da caddeler ve sokakların boş olduğu görüldü. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik, “Kesinlikle amacımız ada sakinlerinin hayatlarını zorlaştırmak değil, aksine kolaylaştırmaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu Adalar’da konuştu: Bilimi felsefeyi unuttuk!

Büyükada’da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Felsefe siyasetçinin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birisidir. Eğer siyasetçi ülkenin sorunlarına eğiliyor ve o ülkenin sorunlarını çözmeye adaysa mutlaka felsefecilerle de bir araya gelmek zorundadır. Siyasetçinin en azından asgari belli bir entelektüel derinliğe ihtiyacı vardır” dedi.