Boşanmak istediği eşi sokağı savaş alanına çevirdi

Maltepe'de 18 yıllık eşine boşanma davası açan 2 çocuk annesi S.H. (38), oturduğu yerden taşınmak isteyince eşi Serdar H. (42) ve akrabaları sokağı savaş alanına çevirdi. Kayınbiraderinin otomobilini levye ve sopalarla kullanılmaz hale getiren Serdar H., emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunan S.H., "Belki de şu an benim ölüm haberimi yapıyor olacaktınız. Yaşamak istiyorum, bu canilerden kurtulmak istiyorum. Devletimizden yardım istiyorum, ne olur bana yardım eli uzatın. Durduramıyorum ben bunları. Her seferinde evimi basıyorlar, can güvenliğim yok benim şu an" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olay Maltepe’ye bağlı Fındıklı Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde meydana geldi. İddiaya göre eşi Serdar H.’den (42) şiddet gören 2 çocuk annesi S.H. (38) boşanma davası açarak 18 yıllık evliliğini bitirmeye karar verdi. S.H. taşınmaya karar verince, eşi Serdar H., üç akrabasıyla birlikte evin bulunduğu binanın önüne geldi.

Serdar H., ve akrabaları ellerindeki levyelerle S.H.’nin kardeşinin otomobilini kullanılamaz hale getirdi. S.H.’ye ve kardeşini tehdit eden saldırganlar, mahalle sakinleri tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Gözaltına alınan şüphelilerin daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

“18 YILDIR ŞİDDET GÖRÜYORUM”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesiyle başvuran S.H., evinin kapısına da nacak ve levyelerle saldırıp, içeri girmeye çalıştıklarını ifade etti.

Açıklamalarda bulunan S.H., “Oğlum babasına ‘Annem taşınıyor’ diye haber vermiş. Eşim çıldırmış halde evin önüne geldi. Erkek kardeşimin aracı dışarıdaydı, levyeler ve sopalarla erkek kardeşimin aracını kullanılmaz hale getirdiler. Ben bu adamdan 18 yıldır şiddet görüyorum, bir türlü boşanamadım. Kurtulmak istiyorum. Çocuklarıma da kızıma da şiddet uyguladı. Kızımın psikolojisini bozdu” ifadelerini kullandı.

“BELKİ DE BENİM ÖLÜM HABERİMİ YAPIYOR OLACAKTINIZ”

Eşinin akrabalarıyla birlikte evinin kapısını kırdığını ifade eden S.H., “Belki de şu an benim ölüm haberimi yapıyor olacaktınız. Ben yaşamak istiyorum, bu canilerden kurtulmak istiyorum. Devletimizden yardım istiyorum, ne olur bana bir yardım eli uzatın. Durduramıyorum ben bunları. Her seferinde evimi basıyorlar, can güvenliğim yok benim şu an” dedi.

“UZAKLAŞTIRMA KARARI BİTİNCE SALDIRIYA GEÇİYOR”

Eşi Serdar H.’nin müşterek çocuklarının eline levye vererek suç işlemeye azmettirdiğini öne süren S.H., şöyle devam etti: “Polis ifade aldıktan sonra bırakılıyorlar. Sonra evimin önünde bıraktıkları ayakkabılarını topluyorlar. Bu nasıl bir adalet, böyle insanlar nasıl dışarıda dolaşıyor? Bir kadın cinayeti daha mı işlenmeli? Yardım istiyorum, benim gidecek hiçbir yerim yok. Ailemin yanına gitsem onlara da zarar vermekle tehdit ediyorlar. Eşimin 4 aylık uzaklaştırması vardı, bittiği günün ertesi gününde eşim saldırıya geçti tekrar. 4 kez uzaklaştırma kararı aldırdım, bittikten bir gün sonra saldırıya geçiyor.”