Kartal’da Halk Ozanı Yüksel Yıldız’a Vefa Gecesi

Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği (SİDAD) ve Sivas Tokuş Köyü Derneği, Halk Ozanı Yüksel Yıldız için vefa gecesi düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen vefa gecesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakan Mustafa Kul, Kartal Belediyesi Başkan yardımcısı İmam Aydın, SİDAD Başkanı Nazife Hüner ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, çok sayıda vatandaş ve birçok THM sanatçısı katılarak destek verdiler.

Gecede bir konuşma gerçekleştiren Kartal SİDAD Başkanı Nazife Hüner, yöresel anlamda kültürel değerlere sahip çıkılmasının önemine vurgu yaptı. Hüner konuşmasında; “Bugün değerli Halk Ozanı Yüksel Yıldız’a ait olan eserleri seslendirecek olan birbirinden değerli sanatçılarımız sizleri yaylara çıkartacak, anılarımıza götürecek. Bu akşam türkülerle ekin kazacağız, bazen hüzünlenip bazen neşeleneceğiz. Ruhumuzun gıdası olan müziğin yaşayıp gelişebilmesini sağladıkları için değerli sanatçılarımıza minnettarız” dedi.

Hüner’in konuşmasının ardından sahneye çıkan halk ozanı Yüksel Yıldız ise yaşam öyküsünden kesitler anlattı. Kimi değerlere ulaşmanın kolay olmadığını vurgulayan Yılmaz, tekrar dünyaya gelse yine mutfaktan başlayarak sanat için çabalayacağını belirtti. Yıldız ayrıca geceyi düzenleyenlere ve katılım gösteren herkese teşekkürlerini iletti.

Yüksel Yıldız’a vefa gecesine katılan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın ise yaptığı konuşmada; “İnsanlar öldükten sonra değil ölmeden önce kıymet verilmelidir. Bu anlamda SİDAD ve Tokuşlar Köyü Dernek Başkanı Nazife Hüner’e çok teşekkür ediyorum. Çok değerli hizmetler gerçekleştiriyor” dedi.

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen vefa gecesine katılan sanatçılardan Müslüm Eke, Nilufer Sarıtaş, Mercan Erzincan, Gülcan Kaya Aral, Beyhan karslı, Cemal Şimşek, Eda Alakuş, Taner Özdemir, Kartal THM Korosu birbirinden güzel türküleri katılımcılarla beraber söylediler. Duygulu anların yaşandığı vefa gecesi son olarak halaylar çekilerek son buldu.