Güntekin Onay, Tyler Boyd transferini yorumladı!

Spor yazarı ve yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş’ın yeni transferi Tyler Boyd’u beIN SPORTS’a değerlendirdi. İşte Onay’ın yaptığı açıklamalar: -İLK MAÇINDA ‘NEREDEN BULMUŞLAR?’ DEDİM- “Tyler Boyd’u açıkçası Ankaragücü’nde forma giydiği ilk zaman hiç tanımıyorduk, kapalı kutuydu. Fakat Ankaragücü’nden yüksek bi performans gösterdiği zaman dikkatimizi çekti. Hatta itiraf etmeliyim ki ilk maçında ‘Bu oyuncuyu nereden bulmuşlar?’ dedim…

Güntekin Onay, Tyler Boyd transferini yorumladı!
Yazar : Tarih : Okunma : 87 views Yorum Yap

Spor yazarı ve yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş’ın yeni transferi Tyler Boyd’u beIN SPORTS’a değerlendirdi.

İşte Onay’ın yaptığı açıklamalar:

-İLK MAÇINDA ‘NEREDEN BULMUŞLAR?’ DEDİM-

“Tyler Boyd’u açıkçası Ankaragücü’nde forma giydiği ilk zaman hiç tanımıyorduk, kapalı kutuydu. Fakat Ankaragücü’nden yüksek bi performans gösterdiği zaman dikkatimizi çekti. Hatta itiraf etmeliyim ki ilk maçında ‘Bu oyuncuyu nereden bulmuşlar?’ dedim. Hemen maçı izlerken kariyerini incelemeye aldım. Baktım ki geçmişinde parlak bir performansı yok. Fakat 24 yaşında bir oyuncu. Oldukça hareketli, iki tarafa da çalım atan, çabuk, açık alanda süratli, iki ayağını da kullanan bir oyuncu olarak dikkatimizi çekti. Ankaragücü’nde çok başarılı bir performans ortaya koydu. İki kanatta da oynayabiliyor. Başakşehir’e attığı golü hatırlayın, sağ taraftan içeriye doğru girip sol ayağıyla yakın köşeye çok etkili bir vuruş yapmıştı. 14 maçta 6 gol, 4 asist, iyi bir performans. Eğer bunu iki devreye yaydığınızda çift haneli gol rakamlarına ulaşabilecek bir performans.”

-BEŞİKTAŞ’TA AŞAMA KAYDEDECEK VE FAYDALI OLACAKTIR-

” Tyler Boyd’un Ankaragücü’ndeki etkili performansını Beşiktaş’ta sürdürüp sürdüremeyeceğine karar vermek şimdilik zor. Abdullah Avcı’nın ısrarla istediğini biliyoruz. Gelişmekte olan gelişen bir oyuncu. Atletik performansı oldukça yeterli. Bazı eksikleri var. O eksiklerini Abdullah Avcı ile birlikte Beşiktaş’ta gidereceğini düşünüyorum. Ankaragücü’ne karşı oynayan takımların savunma anlayışıyla Beşiktaş’a karşı oynayanların savunma anlayışı biraz farklı olacak. Fakat Tyler Boyd’un attığı gollere ve asistlere genel olarak bakacak olursak set hücumunda da etkili olduğunu görüyoruz. Santraforla kanat oyuncusunun iyi bir iletişim içinde olması şart. Başakeşhir’de Abdullah Avcı, özellikle son yıllarda Visca’yı çok etkili kullandı ve ligin yıldızı haline getirdi. Tyler Boyd da çabuk öğrenen, gelişmeye açık ve iyi çalışan bir oyuncuysa ki öyle gözüküyor, Beşiktaş’ta aşama kaydedecek ve faydalı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

haberkartal (admin@haberkartal.com)